Kde duše předků sídlí...

Vydejte se s námi po památkách známých, i neznámých, dřív než nadobro nám zmizí

csbebghrenfrdehuitplrusrsksles

Pár slov o mně a o těchto stránkách

dva 2a

 

veveri a

Buďte vítáni Vy, kdož přicházíte na tento web. Jsem ráda, že Vás zde mohu přivítat a provést Vás místy, které těší a naplňují můj život.

Cestovat z města do města, z kraje do kraje … přes hory a lesy …. z jednoho místa na druhé aniž tušíte, že přijde nebo se Vám zjeví v cestě zcela náhodou objekt k fotografování. Ať je cíl plánovaný či zázračným překvapením, stejně jsem vždy plna očekávání. Všechna místa jsou kouzelná, plná krásy a tajemna. Zvou k prozkoumání, objevování krásy nahodilé i tajemné. Takové jakou každý z nás umí svým srdce zachytit.

Těší mne, když mi píšete, že místo pro Vás známé jsem vám ukázala v jiném světle. Tak jak jste ho doposud neviděli, protože nic na světě není obyčejné.

Je jen potřeba v sobě najít sílu odtahovat opony všednosti. Když se Vám to podaří, překvapí Vás, s jakou radostí všechna místa o sobě vyprávějí svá moudra a příběhy, když poznají ve Vás posluchače, který jim rozumí.

Ať patříte k těm, kteří již tento dar v sobě nalezli, či se zatím učíte tomuto poznání otvírat, pak Vás srdečně zvu k nahlédnutí do duše míst, kde jsem byla přivítána a s láskou přijata. Jen vnímejte při pohledu na mé fotografie příběhy, které z nich plynou. 

Jsou v nich vzlety i pády, radost i žal, rozhodnost i nejistota, chrabrost a zbabělost, zrození i smrt…. 

A konečně také bezmezná a nehynoucí láska. Láska, jenž vede k tomu, že být mrtev, neznamená rodný dům opustit. Čest a zachování rodu s jeho tradicemi, zásadami a postoji překoná věčnost….

Všechny stavby zachovalé i ty v různých stádiích rozpadu žijí a dýchají životem. Životem, jenž zříte, zavřete li oči…. zhluboka se nadechnete….a spojíte se se svým srdcem. To jediné bude Vašim průvodcem.

 Ne všechny fotografie mají kvalitu jakou bych si přála, ale jak život šel, tak mne učil a vedl. Třeba někdy bude dostatek času, abych se k těm z prvních navrátila….

Zvu Vás…. vstupte se mnou na chvíli do jiného světa. Jste li mi alespoň částečně podobní, nebude se Vám chtít odejit nebo se budete navracet. 

Přeji Vám otevřené srdce a mnoho prožitků.

 

 

dva 1a

ptemí

 

Komentáře   

+1 # lenka milerová 2016-07-31 15:00
Dobrý den, vaše fotky jsou nádherné a hodně z míst, které jste navštívili, znám. Dnes jsme s manželem jezdili po Bouzovsku, Přemyslovicku a byli v Čechách
pod Kosířem. Všude je neskutečně hezky. Mám radost,
když vidím něco opraveného nebo alespoň udržovaného a hlavně využitého k rozumnému účelu.
Také mne mrzí, že hodně památek a zajímavých míst
zaniká nebo zbytečně chátrá a přitom by stačilo třeba snížit cenu při prodeji. Hodně štěstí na cestách přeje L.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Eva Kašlíková 2017-02-02 20:15
Děkuji za milá slova, moc nás potěšila.Bohužel z časové tísně nestačím zpracovat komentáře ke všem místům. Ale chtěla bych to v budoucnu dohnat. Tím se budete moci dovědět a každém místě něco z jeho osudu. Není lehké tyto památky zachraňovat a to i v případě, že má někdo zájem a dokonce i peníze. Nestačí objekt koupit. Musíte také mít dalších kupu milionů na jeho opravu a další údržbu. Musíte být odhodláni a připraveni na boj s byrokracií. A v neposlední řadě s vandaly. Obdivuji lidi, kteří se do toho pustí....ať jsou to soukromé osoby ,obec nebo sdružení. Mají můj velikou úctu. A Vám moc děkuji za návštěvu našich stránek. Moc nás to těší. Děkuji. Eva
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Ludvík 2016-11-17 17:38
Smekám vašemu společnému hobby, kdy se vydáváte za svědky minulosti, či už dávno zašlých časů. Je třeba se podělit se všemi, kdo projeví svůj zájem o historii, jako takovou. Patří vám oběma velký dík. Hodně zdraví, a vždy dobré světlo!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Eva Kašlíková 2017-02-02 20:19
Vaše slova nám udělala velkou radost. Ze sledovanosti vidíme, že stránky funguji a jsou sledovány, ale ne každému se chce nám již napsat. Ta zpětná vazba je pro nás moc důležitá. Ještě jednou moc děkuji za nás oba.Eva
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Libuše Zímová 2017-03-07 18:41
Evičko Tvoje úvodní slova mi vehnala slzy do očí,velmi hezky vše napsané.A to nemám slov k fotkám které jsou nádherné.Jste s Jiřím úžasní a citlivý lidé kteří dokáží najít tu krásu kde to jiní nevidí.Moc vám fandím ve focení a hledání objektů,jsem váš velký obdivovatel.
Škoda že se tyto krásné stránky nacházejí pouze zde.
Byla by z toho nádherná kniha...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Eva Kašlíková 2017-03-12 19:56
Libuško, my Ti velmi děkujeme za přízeň a za milá povzbuzujícíc slova. Víš, že o knize dlouho přemýšlíma ta představa mne velice láká..... jen najít více času.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # František Valčík 2017-10-09 17:57
Krásný večer Evičko a Jirko, :-)
máte moc krásné webové stránky. Dal jsem si je do oblíbených. Budu častým návštěvníkem. :-)
Srdečně zdraví milovník přírody František
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Eva Kašlíková 2017-10-15 17:06
Františku, my Ti oba moc děkujeme, že jsi našim fanouškem. Jsme lidmi přírody stejně jako Ty. Přejeme krásné toulání a co nejvice chvil prožitých v náruči přírody.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Monika Volfová 2018-01-22 11:17
neuvěřitelné, dechberoucí, smutné. držím vám palce! památek je mi líto :/ jak je vyhledáváte? to jen když něco vidíte cestou? nebo vám někdo dává echo? je to zajímavé, lákalo by mě se na nějaké takové místo podívat, určitě je něco i v severních čechách. řešíte zákaz vstupu? nebo tam proste vlezete? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Eva Kašlíková 2018-01-22 12:48
Moniko, tomuto velikému koníčku se věnujeme teprve 3 roky. Než někam vyrazíme, uděláme cestovní plán, který vytvoříme z míst, které najdeme na webu. Ne vždy nalezneme to, za čím jsme vyrazili. Někdy je památka opravená, jindy zase zbourána.... A pak samozřejmě to, co potkáme cestou. Je to docela vyčerpávající práce. Moc bych si přála, mít více času a věnovat se této dokumentaci památek naplno. Začínali jsme jako urbexeři, ale fotíme i sakrální památky. S mnoha majiteli zámků nebo jejich správci jsme se setkali a mluvili.Ale jistěže jsou i místa, kde jsme nikoho nezastihli. Pokud objekt není zajištěn, tak v něm fotíme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Spolupracujeme

 

Prázdné domy >>>

 

.