Kde duše předků sídlí...

Vydejte se s námi po památkách známých, i neznámých, dřív než nadobro nám zmizí

csbebghrenfrdehuitplrusrsksles

Úvod

Kostelíky z našich cest

 

Vše začalo jednou dovolenou... moc rádi fotíme.  Je úžasné zachytit místo, které jste navštívili, které vás zaujalo  a   netoužíte po ničem jiném, než  aby tuto radost s vámi sdílel někdo další...

Vyrazili jsme směr Orlické hory a neměli žádný určitý plán, kam pojedeme. A pak,  když jsme na cestě objevovali  kouzelné kostelíčky, zamilovali jsme se do nich na první pohled... a hlavně do těch zanedbaných a opuštěných. 

Bylo rozhodnuto…  Během dovolené jsme projeli všechna pohoří na severu Čech a navštěvovali tyto skvosty. Byli jsme naprosto nezkušení a nepřipravení  v tomto objevování. Neměli jsme žádný seznam míst, a tak jsme prostě jen brázdili kraj a vyhlíželi v každém údolíčku  kostelík, který nás zaujme. Toužili jsme se dostat i dovnitř a vidět všechnu tu krásu nebo také pustotu skrytou za zamčenými dveřmi... Přáli jsme si cítit tu povznášející atmosféru  a tíhu času, který tímto místem prošel a zasáhl ho v různé míře. Mít přání a dostat se do nitra kostela je rozdíl a my  jsme neznali možnost, jak to uskutečnit, jak projít zamčenými dveřmi . Takže jsme o hodně přišli, ale věřím, že se do těch míst vrátíme a vše doženeme. Zatím mapujeme okruh poblíž domova.

Za tu dobu, co uplynula, se z nás našimi výpravami stali zkušení badatelé  a umíme si poradit. Existují databáze chátrajících kostelíků, tak nejsme odkázáni jen na cestování a hledání vlastníma očima. A také známe už i způsob, jak si zajistit vstup. Jen vše ještě závisí na tom, na jaké lidičky narazíte, jak jsou ochotni vám vyhovět... ale to už je jiná kapitola...

Těšíme se, že se nám naše cesty budou dařit a vám budeme dělat radost svými Alby, ve kterých vám budeme naše památky představovat.

 

Spolupracujeme

 

Prázdné domy >>>

 

.